Szlifowanie języka dla leniwych – Forvo

W nauce języka obcego bardzo dużym problemem wydaje się być wymowa nieznanych nam do tej pory słów. Są jednak narzędzia, które mogą nam pomóc, by mówić poprawnie i bez mocnego, zagranicznego akcentu. 

Ucząc się  języka obcego chcemy być zrozumiani przez rozmówcę, a nowe słówka bardzo często są dla nas trudne do wymówienia.  Zwłaszcza gdy widzimy je po raz pierwszy. Nie zawsze możemy spytać rodzimego użytkownika języka lub lektora o zasady wymowy. Aby nie zrażać do prób komunikowania się tych mniej zaangażowanych powstał słownik wymowy Forvo.

Jak zauważycie Forvo jest bardzo proste w obsłudze- wystarczy wpisać szukane słowo, wybrać język i odsłuchać wymowę nagraną przez innych użytkowników. Bez problemu znajdziecie tu wszystkie popularne języki i osłuchacie się z wymową z wielu regionów świata. Problem “nie wiem jak to wymówić” odchodzi do lamusa a przewodnik po wymowie uratował mnie nieraz gdy w głowie powstała czarna dziura. Tak naprawdę nie ma sensu się rozpisywać – wypróbujecie sami!

Znacie, używacie Forvo? 

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocham alpaki, uczę hiszpańskiego i robię za korpobiurwę z HRów :) Mocno mnie nosi, chcę spróbować ile się da i co chwilę wymyślam coś nowego. Zapnij pasy i czytaj mnie tutaj i oglądaj na yt. Co sobie będziesz żałować :)
Posts created 155

0 thoughts on “Szlifowanie języka dla leniwych – Forvo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top