Nauka języka w wakacje – czy warto?

Czy warto uczyć się języka latem? Czy wakacje to dobry czas na rozpoczęcie przygody z hiszpańskim lub odświeżenie angielskiego / jakiegokolwiek innego języka? Lato sprzyja zastanawianiu się nad naszymi postanowieniami noworocznymi i jakoś tak bardziej nam się chce. Czy nauka języka obcego w wakacje ma sens?

Nie tylko za granicą – ucz się z domu!

Wielu z nas myśli, że jeśli nie stać nas na wakacyjny kurs za granicą lub chociaż krótkie wakacje w danym kraju, nauka nie ma sensu. Jasne, możesz tak myśleć i zbierać kasę aż będzie Cię na to stać. Moja kursantka, która rozpoczęła ze mną zajęcia  latem ubiegłego roku, ma inne zdanie:

Kurde szybko zleciało, tak samo szybko by zleciało jak bym się nie uczyła 😂 Więc z tego wniosek, że warto się uczyć 😁😁😁

I w sumie ciężko się nie zgodzić, możemy odkładać rozpoczęcie nauki na “kiedyś”, które nigdy nie nadejdzie. Albo zacząć tu i teraz i za kilka miesięcy być z siebie dumne, że udało nam się zmobilizować. I będziemy zdziwione, że przystojny Hiszpan wskaże nam drogę, bo rozumie co mówimy  😉

Jeśli chcesz w te wakacje zacząć swoją przygodę z hiszpańskim lub rozgadać się na maksa, kliknij tutaj  i zapoznaj się z ofertą wakacyjną mojej firmy Sonrisa Studio.

Dlaczego warto uczyć się języka latem?

Po pierwsze – jeśli masz wolne, łatwiej będzie ci znaleźć czas na naukę. Tak naprawdę możesz uczyć się wszędzie, zwłaszcza, jeśli masz zajęcia online. Moje lekcje hiszpańskiego odbywają się online, przez co zarówno kursanci jak i ja łączymy się z różnych miejsc. Zdarzyło mi się już prowadzić lekcję z parku w Walencji, zaś moi uczniowie uczyli się z kortu tenisowego, basenu, korytarza hotelowego czy… szpitalnego!

https://www.instagram.com/p/BhjtN9cFVby/

 

Jeśli nie masz wolnego – będzie to dla Ciebie dzień jak co dzień, więc tym bardziej znajdziesz chwilę na naukę, przecież dzień jest dłuższy, długo jest jasno i chyba bardziej nam się chce działać. Możesz się uczyć w każdym zakątku świata – po prostu zacznij 🙂 A jeśli nadal nie wiesz jak się zorganizować – zerknij jak znaleźć czas na naukę języka.

https://www.instagram.com/p/BiTxORmFOhZ/

 

Wiele szkół oferuje kursy wakacyjne, sporo uczniów ma przerwę, więc popularne terminy mogą być dostępne w okresie urlopowym. Zajęcia w tym czasie bywają też tańsze niż w ciągu roku szkolnego, chociaż nie jest to regułą.

Skup się na tym, czego Ci brakuje

Lato, urlop, wakacje, przerwa w językowych zajęciach całorocznych to najlepszy moment, by skupić się na tym, czego Ci brakuje. To, co sprawia najwięcej problemów i blokuje Cię przed pójściem dalej może być rozwiązane właśnie teraz. Możesz skupić się na tym, co wymaga Twojej uwagi i opanować potwory językowe!

https://www.instagram.com/p/Befqh9Wh9Kb/

 

Ostatnio trafia do mnie masa miłych słów od kursantów, którzy przekraczają swoje granice. Nawet nie wiecie, ile radości sprawiają wiadomości takie jak ta:

Chciałam napisać, że to co robimy z gramatyki zarąbiście mi pomaga, a mowa zależna to już jakiś kosmos, o wiele łatwiej mi się gada 🙂 Najpierw mnie subjuntivo wzniósł na wyżyny możliwości, potem się okazało, że condicionale a teraz to. Naprawdę brakujące elementy układanki 😘🥳 Ja słucham tych podcastów i robię notatki i też słyszę dużo użytecznych zwrotów, których mi brakowało.

Pamiętaj jednak, że nauka języka to nie tylko nauka z nauczycielem. Oglądanie seriali, słuchanie podcastów, gadanie do lustra, uczenie się słówek i masa innych aktywności także pomogą Ci w rozumieniu języka. Jeśli szukasz pomysłów na sposoby nauki pisałam o tym w tekście o nauce hiszpańskiego w domu.

Kiedy lepiej dać sobie spokój z nauką w wakacje?

https://www.instagram.com/p/Bxj3Foaowme/

 

Jeśli planujesz dużo wyjazdów wybierz zajęcia online, by ich nie stracić. Problemem może być też brak czasu na przygotowanie się. Osoby średnio zaawansowane i zaawansowane nie powinny mieć jednak zbyt dużych problemów z nadrobieniem materiału w trakcie konwersacji. Dzięki temu będą wciąż miały kontakt z językiem bez rezygnowania z własnych planów urlopowych.

Zdecydowanie odpuść naukę jeśli uważasz, że w dwa miesiące lektor dokona cudu i nauczy Cię mówienia bez Twojego wysiłku. Dwa miesiące nawet codziennej nauki to za mało, by zostać Alfą i Omegą. Jest to jednak świetne podstawa do tego, byś pokochała język i chciała więcej i więcej!

https://www.instagram.com/p/Bag0nxWh6vZ/

Dlatego uważaj, bo uczenie się języków uzależnia! Nie ma na to odpowiedniejszej terapii niż jeszcze więcej kontaktu z językiem 🙂

 

A Ty? Spędzasz lato z językami?

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocham alpaki, uczę hiszpańskiego i robię za korpobiurwę z HRów :) Mocno mnie nosi, chcę spróbować ile się da i co chwilę wymyślam coś nowego. Zapnij pasy i czytaj mnie tutaj i oglądaj na yt. Co sobie będziesz żałować :)
Posts created 155

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top