10 ostatnich filmów, które warto obejrzeć

Kolejny poniedziałek, który postanowiłam spędzić trochę inaczej. Tym razem przedstawiam Wam 10 ostatnio obejrzanych filmów, które moim zdaniem są warte uwagi 🙂

           Dotyk przeznaczenia  

Znalazłam ten film przez przypadek podczas poszukiwań najnowszego The gift. Muszę jednak przyznać, że historia wdowy- medium pomagającej rozstrzygać miejscowe spory naprawdę jest wciągająca. Niekiedy trzyma w napięciu, wzbudza emocje, ogólnie pozycja godna uwagi.                      10 lat 

Spotkanie po latach – dawni znajomi, stare miłości i hektolitry alkoholu. Czy to się może dobrze skończyć? I co to znaczy dobrze? Będą znów razem? A może poczują ogromną namiętność i skorzystają z chwili sam na sam? 
Dobra pozycja na wieczór.

              Najdłuższa podróż

Podobno pozycja obowiązkowa wśród kinomaniaków. Ze zgrozą stwierdziłam jednak, że się zestarzałam, bo syn Eastwooda jest wyjątkowo przystojny… 
W każdym razie jest to  połączenie historii dwóch par, z których początkowo ważniejsza wydaje się być miłość amatora rodeo i spokojnej dziewczyny, jednak przeszłość jest znacznie ciekawsza. 
Tym wrażliwszym przydadzą się chusteczki- można się popłakać.


          Black or white

Jak wytłumaczyć dziecku, że nie dość, że nie ma matki, to właśnie straciło babcię? Jak poradzić sobie z natłokiem obowiązków? I czy kolor skóry ma wpływ na kompetencje opiekunów? 
Polecam szczególnie korepetytorom- z pewnością przypadnie im do gustu Duvan.  

              Bravetown

Dużo łagodniejsza wersja The good will hunting. Niby typowa bajka o zbuntowanym nastolatku, który ucieka do swojego świata, by jakoś przetrwać. Przymusowa przeprowadzka do małego miasteczka w połączeniu z postrzałem Amora sprawiają, że chłopak zaczyna być bardziej otwarty na innych. Świetna choreografia, genialne pomysły realizacji – ideał dla wielbicieli tańca.

   Brother’s keeper

Zawsze chciałam mieć siostrę bliźniaczkę. Nigdy jednak nie zastanawiałam się czy byłabym w stanie zrobić dla niej dosłownie wszystko? Odrobina pecha, mnóstwo niesprawiedliwości i złość widzów, którzy liczyli na to, że prawda zwycięży. Sporo podtekstów religijnych, jednak godne polecenia na deszczowy wieczór. 

                   Faults 

Film z gatunku pokręconych i zmuszających do uważnego wgapiania się w ekran. Wymaga nie tylko logicznego myślenia, ale i szybkiego analizowania faktów. Rodzice szukający zwerbowanej przez sektę córki, obita twarz i niespełnione marzenia – tak w skrócie jawi mi się ta produkcja. Ogólnie byłam na nie, ale w sumie tak dziwnych filmów jest naprawdę mało, więc warto poświęcić mu uwagę.

                         Idol 

Jeśli zastanawiasz się co by było gdyby ktoś pomógł Ci w karierze – ten film jest dla Ciebie. Danny Collins zrobił zawrotną karierę, zarobił mnóstwo pieniędzy i zaliczył pełno kobiet. Słowem- spełnił swoje marzenia. Nagle odkrywa, że mógłby więcej i próbuje zmieniać coś w swoim życiu. Co, po co, jak i dlaczego? Warto zobaczyć.

                      Kumiko 

Historia kompletnie sfiksowanej Japonki, która wyrusza w poszukiwaniu skarbu widzianego setki razy na ekranie telewizora. Racjonalne tłumaczenia, brak pieniędzy, mróz czy śnieg nie są przeszkodą – Kumiko chce dopiąć swego za wszelką cenę. Bardzo dziwny, wielbiciele królików mogą czuć się zaniepokojeni w trakcie niektórych scen.

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Tak narzekamy na swój wiek i uważamy, że nic już nie możemy zrobić a tu proszę – starszy pan w kapciach zwiewa z domu opieki społecznej i rozrabia bardziej niż niejeden nastolatek. A jeśli o młodości mowa- stulatek miał ją całkiem wybuchową. Książki jeszcze nie czytałam, jednak komedia na pewno warta polecenia! 

A Wy jakie filmy ostatnio oglądaliście i polecacie do obejrzenia w wolnej chwili? 
Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocham alpaki, uczę hiszpańskiego i robię za korpobiurwę z HRów :) Mocno mnie nosi, chcę spróbować ile się da i co chwilę wymyślam coś nowego. Zapnij pasy i czytaj mnie tutaj i oglądaj na yt. Co sobie będziesz żałować :)
Posts created 155

4 thoughts on “10 ostatnich filmów, które warto obejrzeć

  1. Najdłuższą podróż oglądałyśmy i polecamy, a Bravetown planujemy zobaczyć.
    Hmmm co możemy polecić… ostatnio obejrzałyśmy In your eyes. Film z 2014 roku, ale dopiero niedawno natknęłyśmy się na niego i gorąco polecamy. 🙂

  2. Aż to dziwne, ale spośród tych 10 filmów nie widziałam ani jednego! 😉 Planuję obejrzeć "Najdłuższą podróż", ale najpierw książka 🙂

  3. Najdłuższą podróż jeszcze nie oglądałam – ale widzę że coraz więcej osób ten film poleca 😀
    Nie widziałam żadnego z nich. Co polecić….hmmm to zależy jakie gatunki lubisz, czy lubisz sięgać po te starsze filmy, czy głównie nowości 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top