Szlifowanie języka dla leniwych- Quizlet

Nie ma co ukrywać- nauka języka obcego w postaci zeszyt i podręcznik już dawno odeszły do lamusa. Teraz stawiamy na większą różnorodność a oferowanych opcji jest naprawdę bardzo dużo. Dzisiaj kilka słów o platformie Quizlet, z której możemy korzystać na telefonie, tablecie czy komputerze.

Bez względu na to, jakiego języka się uczysz, Quizlet może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli lubisz korzystać z fiszek. Podobnie jak w Memrise możesz nie tylko dołączać do utworzonych klas i korzystać z gotowych zestawów słówek (jeśli masz ochotę dołącz do listopadowego wyzwania i ucz się ze mną hiszpańskiego – możesz nadrobić lekcje z kursu lub uczyć się samego słownictwa).

Założenie konta na Quizlet trwa tylko chwilę i jest całkowicie bezpłatne. Niektórzy z Was pewnie konto już mają ale nie wiedzą jak korzystać z Quizlet – zaraz wyjaśnię Wam wszystko krok po kroku 🙂

Póki co jestem oczarowana tą platofrmą, oparłam nawet na niej swój minikurs hiszpańskiego i krok po kroku pokażę Wam za co lubię Quizlet 🙂

Ogólnie platforma wygląda całkiem przyjaźnie, ale na pierwszy rzut oka nie widać jej potencjału. Fakt, że jest dostępna również na urządzeniach mobilnych sprawia, że uczyć można się dosłownie wszędzie. Oprócz samego powtarzania wyrażeń z fiszek platforma oferuje m.in. możliwość wydruku fiszek:

Wystarczy kliknąć “print” i otworzy nam się okno, w którym wybierzemy sposób ułożenia słówek:

 

 

 

 

 

 

Jak widać opcji wydruku jest całkiem sporo, więc z pewnością znajdziemy odpowiednią dla siebie.
Dodatkowo możemy kliknąć “More” i wybrać opcję “combine”.

W ten sposób możemy pomieszać słówka z różnych zestawów (zarówno naszych jak i tych udostępnionych w naszych klasach):

Quizlet zapamiętuje słowa, z którymi nie mieliśmy problemów oraz te, które były problematyczne

 

oraz te, z którymi nie było problemów.

Karty ze słówkami możemy ustawiać w trzech opcjach – w języku obcym, w języku ojczystym albo tak, by było widać oba słowa.

Dzięki wpisywaniu poszczególnych wyrazów możemy utrwalić ich pisownię.
możemy też posłuchać wymowy i wpisywać ze słuchu.

Ciekawą opcją są także testy, które możemy również sami modyfikować – wystarczy pozmieniać ustawienia (widać je po prawej stronie).

 

 

 

Sama nauka i testy byłyby nudne, dlatego proponuję Wam trochę pograć:

 

Jeśli zdążymy wpisać wyraz- wygrywamy. Jeśli nie – spada nam ranking a my musimy powtórzyć pisownię słowa, które nam umknęło:

A teraz moja ulubiona zabawa:

łączymy w pary, całkiem jak w grze “memory”, ale tym razem liczą nam czas 🙂

Inne sprawdzone sposoby na naukę języka obcego znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz do mnie dołączyć i rozprawić się z nauką (a przy tym świetnie się bawić) – śmiało, odezwij się, chętnie poznam nowe osoby 🙂

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocham alpaki, uczę hiszpańskiego i robię za korpobiurwę z HRów :) Mocno mnie nosi, chcę spróbować ile się da i co chwilę wymyślam coś nowego. Zapnij pasy i czytaj mnie tutaj i oglądaj na yt. Co sobie będziesz żałować :)
Posts created 155

7 thoughts on “Szlifowanie języka dla leniwych- Quizlet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top