Hiszpańskie seriale 3 – co warto obejrzeć w 2018?

Bardzo często pytacie mnie jaki serial po hiszpańsku polecam? Jakie hiszpańskie seriale oglądam? Na czym warto zawiesić oko? Przed Wami kolejna odsłona cyklu Szlifowanie języka dla leniwych a w nim nowe seriale warte uwagi.

La verdad

to serial, którego premiera miała miejsce kilka dni temu. Zaginiona Paula po prawie 10 latach od zniknięcia pojawia się ni stąd ni zowąd i chce widzieć się ze swoją rodziną. Kim jest dziewczyna podająca się za córkę i wnuczkę zrozpaczonej rodziny? Co się z nią działo? Kto jest odpowiedzialny za jej zniknięcie?  To tylko niektóre pytania, które pojawiają się w trakcie oglądania nowego serialu.

La casa de papel

to kolejna propozycja na rozrywkę po hiszpańsku. Na pewno kojarzycie ten serial, bo już od jakiegoś czasu jest o nim całkiem głośno. Ten skok na mennicę miał być szybki, prosty i niezwykle dochodowy. Okazuje się jednak, że wiele się może zdarzyć. Fabuła baaaardzo wciąga, język jest wartki, potoczny i obfituje w wiele hiszpańskich powiedzonek. Słowem – warto!

 

Bajo sospecha

pokazuje, że Hiszpanie lubią tematykę zaginięć. Tym razem w dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej znika mała Alicia. Poszukiwania trwają, a rodzice, przyjaciele i sąsiedzi odchodzą od zmysłów.

 

Las chicas del cable

opowiada o życiu kobiet pracujących jako telefonistki w nowoostwartej centrali Telefónica w Madrycie. Klimat lat 20 ubiegłego wieku jest bardzo wciągający, a historie miłosne i problemy tych młodych kobiet bardzo szybko stają się problemami widza. Razem z innymi fanami czekam na trzeci sezon tego serialu, bo pochłania się go niezwykle szybko odcinek za odcinkiem.

El Ministerio del tiempo

to świetny serial o nieco tajemniczej atmosferze, w którym podróżowanie jest tak proste jak przejście przez odpowiednie drzwi. Wątki historyczne w tle sprawiają, że losy bohaterów stają się o wiele ciekawsze niż w zwykłych serialach, w których on się w niej zakochuje i żyją długo i szczęśliwie. Jeśli tak jak ja czekaliście na trzeci sezon i gdzieś po drodze się zgubiliście to przypominam, że już od dawna możecie nadrobić zaległości.

Vis a vis

zdaje się świetnie wpisywać w ostatnie trendy serialowe – wszak więzienie to idealny temat do pokazania, prawda? A jeśli dodamy do tego młodą, atrakcyjną kobietę zakochaną w swoim szefie…  otrzymujemy mieszankę wybuchową, którą warto obejrzeć.

Chciałam zrobić Wam dłuuugą listę ciekawych seriali po hiszpańsku, ale niestety, długość każdego odcinka sprawia, że zanim obejrzę cały sezon pojawiają się nowe produkcje. Ograniczyłam się zatem do 6 seriali, ale jeśli chcecie więcej to głośno wołajcie, to nadrobimy!

Poprzednio opisane seriale po hiszpańsku znajdziesz tu oraz tu, zaś tutaj znajdziesz seriale po angielsku 1, 2.

Gdzie oglądać hiszpańskie seriale? Najlepiej na wiki series, ale jeśli Wam ta strona nie działa to dajcie znać, podrzucę Wam kolejne 😉

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocham alpaki, uczę hiszpańskiego i robię za korpobiurwę z HRów :) Mocno mnie nosi, chcę spróbować ile się da i co chwilę wymyślam coś nowego. Zapnij pasy i czytaj mnie tutaj i oglądaj na yt. Co sobie będziesz żałować :)
Posts created 155

7 thoughts on “Hiszpańskie seriale 3 – co warto obejrzeć w 2018?

  1. Oglądam “La casa de papel” – rewelacja! Gdyby mnie to, że mnie chłop spowalnia, już dawno pochłonęłabym wszystkie odcinki 🙂

  2. Cze mam pytanie czy gdzieś znajdę serial Isabella z napisami po polsku i drugi serial o początkach państwa hiszpańskiego bo już oddawna go szukam ale nieumieniem znaleśc

  3. właśnie są tylko połowy dwoch zupelnie roznych odcinkow dlatego myslalam ze moze ty sie orientujesz bardziej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top