Finanse – prosty sposób na ich organizację

Dla tych, którzy chcą oszczędzać pieniądze oczywiste jest prowadzenie domowego budżetu. Ilu ludzi tyle sposobów na jego organizację- dzisiaj pokazuję i udostępniam wam swój. 

Kiedy w zeszłym roku stworzyłam swój organizer idealny wiedziałam, że będzie się rozwijał. Nie wiedziałam tylko, w którą stronę to wszystko będzie podążać. Ostatecznie przekonałam się, że zapisywanie na karteluszkach i obliczanie wydatków z kalkulatorem w ręku nie jest dla mnie. Potrzebowałam czegoś innego i oto doznałam oświecenia i stworzyłam arkusz kalkulacyjny do zarządzania finansami 🙂 Możecie śmiało z niego korzystać i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli dzielicie się nim dalej – zaznaczcie proszę wyraźnie autora.
Tak oto powstał arkusz kalkulacyjny do którego wpisałam potrzebne mi formuły. Nie jest on przeznaczony na cały rok akademicki jak początkowo planowałam – póki co zaprojektowałam go do końca 2015 roku bazując na poprzednim, który jak dotąd sprawdzał się całkiem nieźle mimo, że był w wersji papierowej.
W arkuszu znajdziecie miejsce na wpisanie opłat stałych typu mieszkanie, karta miejska, internet, telefon oraz poszczególnych wydatków: jedzenie, leki/ chemia, przyjemności, inne, niespodziewane. Dodatkowo możecie zaplanować swoje wydatki oraz ustalić cel oszczędzania.
Arkusz jest dostępny w trzech walutach (kliknij aby pobrać):
Wersja z objaśnieniami znajduje się tutaj:

 

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocham alpaki, uczę hiszpańskiego i robię za korpobiurwę z HRów :) Mocno mnie nosi, chcę spróbować ile się da i co chwilę wymyślam coś nowego. Zapnij pasy i czytaj mnie tutaj i oglądaj na yt. Co sobie będziesz żałować :)
Posts created 155

6 thoughts on “Finanse – prosty sposób na ich organizację

  1. Świetny organizer budżetu. Sama miałam kiedyś podobny, ale z racji tego, że wydawałam dużo na kosmetyki zaznaczyłam w nim wyraźnie tę kategorię i okazało się, że na kosmetyki wydaję dużo więcej niż na jedzenie. Dlatego polecam spisanie budżetu każdemu, bo nie tylko pomaga nam to uświadomić swoje wydatki ale także opanować swój portfel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top