Jak odnaleźć w sobie dziecko?

Nie chodzi tutaj wcale o nowe życie i wykrywanie ciąży w jakimkolwiek stadium 😉 Ostatnie dni, a nawet tygodnie na tyle mnie przygasiły, że nie miałam ochoty na nic. 

Walczyłam z tym jak mogłam… aż w końcu postanowiłam ulec – mam prawo do obniżenia nastroju, fochów czy leżenia do góry brzuchem. W ramach wznowienia walki z jesienną chandrą poszukiwałam  w sobie dziecka. Przecież w dzieciństwie tyle rzeczy sprawia nam radochę, mamy masę pomysłów i nie boimy się ich realizować.  Postanowiłam co jakiś czas zrobić coś “innego”, co w oczach innych jest głupotą czy czymś, co “nie przystoi dorosłym”.

A ja? Wiecznie coś robię, spełniam aspiracje i zastanawiam się, czy właśnie tego chciałam? Nie wiem, ale często to, czego chcę jest nieracjonalne, za drogie, zbyt infantylne, nieodpowiednie etc.

Dziś zdałam sobie sprawę z tego, że chcę wcinać lody łyżeczką w plenerze w jakimś jesienno-zimowym miesiącu. A skoro za oknem słońce – wzięłam wspomnianą bohaterkę z metalu i uderzyłam do żabki po lody 🙂 Może nie jest to szaleństwo, ale jakaś odskocznia- na pewno. Przecież rodzice nie pozwalali mi jeść lodów w trakcie listopadowych spacerów 😉

A Wy? Co ostatnio zrobiliście dla siebie? Jak zaspokajacie swoje “dziecięce” potrzeby? Może macie jakieś pomysły na całkowicie beztroskie przyjemności rodem z dzieciństwa? 

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocham alpaki, uczę hiszpańskiego i robię za korpobiurwę z HRów :) Mocno mnie nosi, chcę spróbować ile się da i co chwilę wymyślam coś nowego. Zapnij pasy i czytaj mnie tutaj i oglądaj na yt. Co sobie będziesz żałować :)
Posts created 155

0 thoughts on “Jak odnaleźć w sobie dziecko?

  1. Kiedyś wyczytałam, że aby nie zwariować i aby cieszyć się dobrym zdrowiem psychicznym, wypadałoby codziennie zrobić coś dziecinnego. Od dawna mam ten plan wcielony w życie i z radością z niego korzystam – wycinam numery mężowi, robię coś głupiego, drażnię się z psem, rzucam głupie teksty – ot, dla rozluźnienia. Przynajmniej jeden dziennie wybuch śmiechu z samej siebie mam zagwarantowany 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top