5 filmów po hiszpańsku, które warto obejrzeć

Często pytacie mnie jaki film po hiszpańsku jest godny polecenia. O wiele łatwiej jest znaleźć te anglojęzyczne, ale dzisiaj 5 filmów hiszpańskojęzycznych, które ostatnio obejrzałam. 

 

1. No se aceptan devoluciones 

Historia bawidamka, któremu była kochanka podrzuca dziecko i ucieka. Valentin potrafi zrobić baardzo wiele dla swojego dziecka, chociaż wcale nie miał zamiaru się ustatkować. Kilka niespodziewanych zwrotów akcji, sporo wybuchów śmiechu i kilkadziesiąt (no, może więcej) wyciśniętych łez – tak w skrócie można podsumować historię faceta, który dla małej dziewczynki zrobi wszystko. Zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło!

2. Nosotros los nobles

Dzieci snoby, kasy jak lodu w zamrażarce a największe zmartwienie to jaki kolor iphone’a wybrać. Któregoś dnia tatuś popada jednak w tarapaty i trzeba się wynieść ze wspaniałej willi i zrezygnować z markowych ubrań i podjąć pracę, jak większość “gorzej urodzonych”. Rodzeństwo jednak nie wie, że z tatusiowym majątkiem wszystko w porządku, lecz zabrakło mu odrobiny czułości. Czy bolesne zderzenie z rzeczywistością zmieni nastawienie do życia młodzieży? Przy tym filmie też można uronić kilka łez.

3. La misma luna


Film o kobiecie, która dla lepszego jutra swojego dziecka postanawia ruszyć do USA i tam zarabiać na jego utrzymanie. Cotygodniowe rozmowy telefoniczne z synem pozostałym w Meksyku nie przynoszą takiego ukojenia, jakiego by oboje oczekiwali, więc rezolutny chłopiec wpada na pewien pomysł… Niestety, tutaj też można się popłakać.

4. Biutiful 

Na jakich talentach można zarobić? Może na rozmowie z duchami? Albo na pracy innych ludzi? Osadzona w realiach Barcelony opowieść o mężczyźnie, którego żona była chora psychicznie, zaś dzieci stanowiły jeden z niewielu światełek w tunelu. Nękany przez rachunki, choroby i wierzycieli wciąż musi walczyć o lepsze jutro.

5. Lucia y el sexo 

Film z gatunku zakręconych: jest seks, są dzieci, jest miłość i kilka retrospekcji. Czas akcji się zmienia, trzeba się niekiedy nieźle skoncentrować, by zrozumieć o co chodzi. W sumie nie będę więcej się rozpisywać- po prostu zobaczcie 🙂

Widzieliście te filmy? Podobały Wam się? A może polecicie mi jakieś inne filmy hiszpańskojęzyczne?

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocha alpaki, uczy hiszpańskiego i przeżywa właśnie kolejną życiową przygodę w Wielkiej Brytanii. W wolnym czasie sama nie wie co ze sobą zrobić bo co chwilę namalowuje jej się coś nowego i ją "nosi".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *