Szlifowanie języka dla leniwych – Forvo

W nauce języka obcego bardzo dużym problemem wydaje się być wymowa nieznanych nam do tej pory słów. Są jednak narzędzia, które mogą nam pomóc, by mówić poprawnie i bez mocnego, zagranicznego akcentu. 

Ucząc się  języka obcego chcemy być zrozumiani przez rozmówcę, a nowe słówka bardzo często są dla nas trudne do wymówienia.  Zwłaszcza gdy widzimy je po raz pierwszy. Nie zawsze możemy spytać rodzimego użytkownika języka lub lektora o zasady wymowy. Aby nie zrażać do prób komunikowania się tych mniej zaangażowanych powstał słownik wymowy Forvo.

Jak zauważycie Forvo jest bardzo proste w obsłudze- wystarczy wpisać szukane słowo, wybrać język i odsłuchać wymowę nagraną przez innych użytkowników. Bez problemu znajdziecie tu wszystkie popularne języki i osłuchacie się z wymową z wielu regionów świata. Problem “nie wiem jak to wymówić” odchodzi do lamusa a przewodnik po wymowie uratował mnie nieraz gdy w głowie powstała czarna dziura. Tak naprawdę nie ma sensu się rozpisywać – wypróbujecie sami!

Znacie, używacie Forvo? 

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocha alpaki, uczy hiszpańskiego i przeżywa właśnie kolejną życiową przygodę w Wielkiej Brytanii. W wolnym czasie sama nie wie co ze sobą zrobić bo co chwilę namalowuje jej się coś nowego i ją "nosi".

0 Comments

 1. Kinga
  17 stycznia 2016

  Znam i używam 🙂

  Odpowiedz
 2. Français-mon-amour
  17 stycznia 2016

  Znam i czasem używam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *