Mój sukces to czyjaś złość- celebracja triumfu

Zastanawia mnie dlaczego tak wiele osób boli czyjś sukces. I o ile po wielu próbach mogę w jakimś stopniu zrozumieć żal czy zazdrość tych, którym nie wyszło, o tyle umniejszanie swojego sukcesu jest zbyt powszechne, by móc je zaakceptować.

 Pewnie, że możemy podchodzić do wszystkiego na zasadzie “ach, to nic takiego”. Jasne, że oprócz nas cała masa ludzi ukończyła te czy inne studia. Tysiące osób pootwierały własne biznesy a całe tabuny innych otrzymało w ostatnich dniach awans. Czy to oznacza, że nasz sukces jest mniejszy?
Spróbuj powiedzieć komuś, że pracujesz w domu. Albo że uczysz innych. Albo że skończyłeś drugi kierunek i dwukrotnie (na jednym kierunku) obroniłeś się z niezłym wynikiem. To takie jedno wielkie nic, przecież X to dopiero ma klawe życie! Tyyyyleee osiągnął!
Mogłabym się rozpisać na temat tego, co mi nie wyszło. Opisać dni, które sprawiały, że ledwo siedziałam z “oczami na zapałki”. Albo o tym, jak rozbawiłam do łez komisję na egzaminie licencjackim robiąc z siebie idiotkę. Albo o kilku innych kwestiach. Nie zmienia to jednak faktu, że mam już uprawnienia do nauczania i mogę kontynuować naukę. Jasne, że jestem jednym z miliona (jeśli nie lepiej!) magistrów administracji i nie tylko ja znam angielski czy hiszpański. Ale to ode mnie zależy, czy mój sukces będzie umniejszany czy nie.
Jednych boli to, że się angażuję. Inni, po latach, przyznają, że imponuję im szerokim wachlarzem zainteresowań i ogromną energią. Jeszcze inni obrabiają mi tyłek lub próbują mnie obrazić, umniejszyć rangę efektów mojej pracy albo twierdzić, że to nic takiego. Ja jednak, po wielu latach “nictakiegowania” otwieram gębę i mówię: tak, udało mi się! I jestem z tego dumna! Każdy, nawet najmniejszy triumf zasługuje na dojrzenie go, docenienie i celebrowanie.
Jak widzicie żyję i mam się całkiem nieźle. Porządkuję masę swoich przedmiotów osobistych, co sprawia, że minimalizm wydaje się być wybawieniem. Wpadłam chwilowo w wir pracy wszelakiej i ledwo nadążam za kolejnym dniem. Słowem – jestem w swoim żywiole i aż mnie ciarki przechodzą na myśl, że nadszedł czas na dokończenie ogromnych zmian w moim życiu. To chyba coś megapozytywnego, bo uśmiech z twarzy mi nie schodzi i pomimo wszelkich niedogodności nie dam go sobie zetrzeć 🙂
Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocha alpaki, uczy hiszpańskiego i przeżywa właśnie kolejną życiową przygodę w Wielkiej Brytanii. W wolnym czasie sama nie wie co ze sobą zrobić bo co chwilę namalowuje jej się coś nowego i ją "nosi".

0 Comments

 1. Anorexic.Candy
  15 września 2015

  Też rozbawilam na licencjacie komisje – wchodząc do sali wypierdzielilam się na progu i Padłam przed nimi na kolana xD

  Odpowiedz
 2. Karola Franieczek Zycie Me
  16 września 2015

  Najczęściej jest tak, że ci, którzy próbują umniejszać sukcesy innych, nie widzą całej drogi, którą trzeba było przejść, by daną rzecz osiągnąć. Przecież za każdym, nawet najmniejszym sukcesem, kryją się wyrzeczenia i praca. Nic nie przychodzi samo, jak to wielu myśli.

  Odpowiedz
 3. elmirkaxp
  16 września 2015

  Sama się czasem łapię na umniejszaniu swoich sukcesów, ale staram się z tym walczyć 🙂 Ale strasznie irytują mnie ludzie, którzy innym wytykają najmniejsze potknięcia pomijając sukcesy… O swoje walczyć mi się nie chce, ale innych zaciekle bronię 😀

  Odpowiedz
 4. księżycowa róża
  24 września 2015

  Brawo :). Cudowny wpis :). A Tobie życzę jeszcze więcej sukcesów 🙂

  Odpowiedz
 5. Anonimowy
  24 września 2015

  mozesz skonkretyowac pojecie wlasnego sukcesu? chodzi ci o te ukonczenie dwoch kierunkow?

  Odpowiedz
 6. iTysia
  24 września 2015

  Nie, to tylko mały procent moich sukcesów 😀

  Odpowiedz
 7. iTysia
  2 października 2015

  Dzięki 🙂 Tobie również!

  Odpowiedz
 8. iTysia
  2 października 2015

  I błąd, trzeba zacząć dbać także o siebie i nie umniejszać swoich zasług (taka jestem mądra a sama to robię – walczę z tym!) 🙂

  Odpowiedz
 9. iTysia
  2 października 2015

  Może to zazdrość, bezsilność lub czysta złośliwość – nie mam pojęcia, ważne, byśmy sami siebie docenili 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *