Finanse – prosty sposób na ich organizację

Dla tych, którzy chcą oszczędzać pieniądze oczywiste jest prowadzenie domowego budżetu. Ilu ludzi tyle sposobów na jego organizację- dzisiaj pokazuję i udostępniam wam swój. 

Kiedy w zeszłym roku stworzyłam swój organizer idealny wiedziałam, że będzie się rozwijał. Nie wiedziałam tylko, w którą stronę to wszystko będzie podążać. Ostatecznie przekonałam się, że zapisywanie na karteluszkach i obliczanie wydatków z kalkulatorem w ręku nie jest dla mnie. Potrzebowałam czegoś innego i oto doznałam oświecenia i stworzyłam arkusz kalkulacyjny do zarządzania finansami 🙂 Możecie śmiało z niego korzystać i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli dzielicie się nim dalej – zaznaczcie proszę wyraźnie autora.
Tak oto powstał arkusz kalkulacyjny do którego wpisałam potrzebne mi formuły. Nie jest on przeznaczony na cały rok akademicki jak początkowo planowałam – póki co zaprojektowałam go do końca 2015 roku bazując na poprzednim, który jak dotąd sprawdzał się całkiem nieźle mimo, że był w wersji papierowej.
W arkuszu znajdziecie miejsce na wpisanie opłat stałych typu mieszkanie, karta miejska, internet, telefon oraz poszczególnych wydatków: jedzenie, leki/ chemia, przyjemności, inne, niespodziewane. Dodatkowo możecie zaplanować swoje wydatki oraz ustalić cel oszczędzania.
Arkusz jest dostępny w trzech walutach (kliknij aby pobrać):
Wersja z objaśnieniami znajduje się tutaj:

 

Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocha alpaki, uczy hiszpańskiego i przeżywa właśnie kolejną życiową przygodę w Wielkiej Brytanii. W wolnym czasie sama nie wie co ze sobą zrobić bo co chwilę namalowuje jej się coś nowego i ją "nosi".

6 Comments

 1. rytmklawiatury.pl
  19 lipca 2015

  Świetny organizer budżetu. Sama miałam kiedyś podobny, ale z racji tego, że wydawałam dużo na kosmetyki zaznaczyłam w nim wyraźnie tę kategorię i okazało się, że na kosmetyki wydaję dużo więcej niż na jedzenie. Dlatego polecam spisanie budżetu każdemu, bo nie tylko pomaga nam to uświadomić swoje wydatki ale także opanować swój portfel.

  Odpowiedz
 2. Klaudyna Maciąg
  19 lipca 2015

  Super, bardzo dziękuję, przyda mi się 🙂
  Kawał dobrej roboty!

  Odpowiedz
 3. iTysia
  19 lipca 2015

  Dziękuję, cieszę się, że się przyda 🙂

  Odpowiedz
 4. iTysia
  19 lipca 2015

  Dzięki 🙂 U mnie stanowczo za mało było przyjemności, stąd ta rubryka 🙂

  Odpowiedz
 5. Marta Romawa
  27 lutego 2016

  Fajny planer wydatków, mam podobny, ale u mnie jakoś lepiej sprawdza się wersja papierowa. Pozdrawiam serdecznie Marta

  Odpowiedz
 6. iTysia
  27 lutego 2016

  Poprzednia wersja była papierowa, ale za mało się mieściło w tych tabelkach 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *