Jak nauczyć się języka obcego?

Zastanawialiście się jak efektywnie uczyć się języka obcego? Chcielibyście komunikatywnie znać angielski czy francuski, ale nie wiecie jak tego dokonać? A może utknęliście na jakimś poziomie nauki i nie macie pojęcia jak ruszyć dalej? 

Nie oszukujmy się – cudów nie ma. Rok nauki w tydzień to tylko w trakcie sesji i na pewno nie z języka 😉 Aby komunikować się w języku obcym na poziomie ja być Tysia i chcieć kawę wystarczy znać słówka, nie jest to raczej wielka filozofia. Jednak uzyskanie płynności językowej wymaga wiele czasu i nakładu pracy.
Na pewno nie szukacie tutaj cudownego środka, cudownej pigułki, której połknięcie sprawi, że nagle opanujecie węgierski na poziomie C2. Możecie znaleźć motywację, by móc iść dalej i zdobywać wiedzę przez zabawę.

Nie uważam się za eksperta, ale

Strasznie się cieszę, że poproszono mnie o udział w tym projekcie. Mam nadzieję, że doda to motywacji nie tylko mi, ale również Wam.
Porady i wywiady innych osób, które nie spoczywają na laurach i dążą do językowej perfekcji znajdziecie tutaj wraz z listą współautorów:
Jeśli interesuje Was format pdf klikajcie tutaj.
Mam nadzieję, że złapiemy językowy wiatr w żagle i razem popłyniemy daleeeekooo!
Powodzenia i miłego czytania 😉
Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocha alpaki, uczy hiszpańskiego i przeżywa właśnie kolejną życiową przygodę w Wielkiej Brytanii. W wolnym czasie sama nie wie co ze sobą zrobić bo co chwilę namalowuje jej się coś nowego i ją "nosi".

6 Comments

 1. Koharu
  10 stycznia 2015

  Chciałabym znaleźć czas, żeby przeczytać ten poradnik od deski do deski… Póki co zerknęłam tylko na wypowiedzi dotyczące japońskiego i hiszpańskiego. Bardzo fajna sprawa, chętnie poleciłabym go na swoim blogu 🙂

  Odpowiedz
 2. Blog o Angielskim itd
  10 stycznia 2015

  No wreszcie jakaś fajowa publikacja blogosfery językowej!! Znam wiele podobnych publikacji ale z branży marketing/hi tech itd tak więc cieszę się że coś takiego powstało. Też na swoim blogu już zamieściłem chociaż nie byłem zaproszony jako ekspert….może nim nie jestem zwyczajnie:) Marcin

  Odpowiedz
 3. iTysia
  10 stycznia 2015

  Na pewno w końcu Ci się uda 🙂 Śmiało polecaj, może kogoś nakłonimy do nauki 😉

  Odpowiedz
 4. iTysia
  10 stycznia 2015

  Aj tam, zaraz że nie jesteś 🙂 Może swój projekt zrealizujesz? Kto wie 🙂

  Odpowiedz
 5. Chiyome
  17 stycznia 2015

  Dobry poradnik. Już ściągnęłam 🙂

  Odpowiedz
 6. Marta Borzęcka
  8 lutego 2015

  Świetna publikacja:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *