Szlifowanie języka dla leniwych – memrise

Niektórzy mają wakacje, inni kilka dni urlopu a jeszcze inni po prostu dzielnie wypełniają kolejne obowiązki. Bez względu na to, do której grupy należysz -jeśli chcesz pouczyć się języka obcego dobrze trafiłeś.

 
Była już coursera, seriale (także po hiszpańsku) i różne platformy, o których jeszcze nie pisałam. Teraz czas na Memrise.
Memrise to kolejny pomysł na urozmaicenie nauki języka obcego. Podobnie jak w innych kursach (o których nie zdążyłam jeszcze napisać, ale na pewno się tu pojawią) możemy rywalizować z innymi uczestnikami. Ci z Was, którzy lubią ducha walki z pewnością będą zadowoleni z tej opcji.
Jest to jeden z niewielu cudów, które działają na moim telefonie (Anki niestety kosztuje krocie), więc mam nadzieję, że nie stanie się on niedługo płatny. Świetnym rozwiązaniem jest dla mnie system powtórek – program decyduje kiedy czas na odświeżenie informacji i informuje mnie o tym dając znaki w telefonie.
Tak wyglądał mój memrise kilka minut temu :

 

Wybieramy język, którym władamy i szukamy kursów :

 

A tak wygląda odświeżanie pamięci:

 

Jeśli popełnimy błąd nasza odpowiedź będzie podświetlona na czerwono a poprawna- na zielono

Wyświetli się także słowo wraz z definicją 🙂

A co się stanie gdy klikniecie “pomóż mi zapamiętać” – dowiedzcie się sami 🙂

A tak mój profil wygląda po podlaniu :
Kto z Was korzysta z Memrise? Co o nim myślicie? A może są jakieś ciekawsze rozwiązania?
Chętnie z Wami “powalczę” pamięciowo, bardzo mnie zmotywujecie dołączając do mnie i zwiększając swoją pulę punktów 🙂
 A tak na marginesie – coś jak Anki na IOS znajdę gdzieś za darmo? To co znalazłam kiepsko sobie radzi, więc będę wdzięczna za info.
Martyna Tadrowska - wulkan energii. Kocha alpaki, uczy hiszpańskiego i przeżywa właśnie kolejną życiową przygodę w Wielkiej Brytanii. W wolnym czasie sama nie wie co ze sobą zrobić bo co chwilę namalowuje jej się coś nowego i ją "nosi".

7 Comments

 1. Anonimowy
  5 lipca 2014

  Nie wiem dlaczego, ale ta aplikacja ze screenów i opisu przypomina mi trochę busuu.

  Odpowiedz
 2. Barbara
  5 lipca 2014

  Widzę, że jednak zmotywowałaś się do Memrise :). Już dodałam Cię do obserwowanych. Ciekawe, dlaczego wcześniej tego nie zrobiłam. No nic, mam nadzieję, że będziemy się wspólnie motywować.

  Odpowiedz
 3. Itysia
  5 lipca 2014

  Nic dziwnego, są dość podobne 🙂 Ale busuu się już wycwaniło i wiele opcji jest płatnych, przez co nie jest już tak funkcjonalny dla użytkowników bezpłatnych jak kiedyś 🙂

  Odpowiedz
 4. Barbara
  5 lipca 2014

  Ciekawe, kiedy Memrise będzie płatne. Od dłuższego czasu widnieje opcja Upgrade. Mam tylko nadzieję, że nie zepsuje się tak jak Busuu.

  Odpowiedz
 5. Agnieszka
  5 lipca 2014

  Korzystam z Memrise od dłuższego czasu. Jednak ostatnio mam przerwę 😉 Lubię ten program. Zwłaszcza, że jeżeli chodzi o języki to mamy bardzo duży wybór.

  Odpowiedz
 6. Anonimowy
  11 lipca 2014

  Jak to Anki płatne? Przecież jest od początku w całości za darmo, w pełni zsynchronizowane z wersją na PC AnkiDroid… https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ichi2.anki&hl=pl

  Odpowiedz
 7. Itysia
  11 lipca 2014

  Jak to Anki w całości za darmo na iOS? Dla mnie $24,99 nie jest za darmo 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *