Misiowacja październik 2016

Nastał październik - ten piękny miesiąc właśnie powitał mnie burzą (to w UK naprawdę rzadkość!), ulewą i gradem. Na szczęście w zanadrzu mam kolorowe kredki, misiowację i co nieco do nauki języków obcych. To jak, zaczynamy? 
Wiecie, że to już prawie rok odkąd wymyśliłam misiowację? Jak co miesiąc planner znajdziecie tu, zaś kolorowankę tutaj


Jeśli nie masz pojęcia czym jest misiowacja - już wyjaśniam. Jest to moja autorska akcja motywacyjna do nauki języka / lub języków obcych.  Pobierz:

- planner tu
-kolorowanka tu

I zaplanuj swoją naukę. Październik to świetny czas na powrót do nauki języka obcego i jest to naprawdę proste! Jak zaplanować naukę języka obcego, np. angielskiego czy hiszpańskiego z misiowacją? Wpisz język lub języki, jakimi chcesz się zająć w październiku oraz cel nauki i ustal czym chcesz się zajmować danego dnia- co dokładnie chcesz zrobić z gramatyki, leksyki (słówka), słuchania, czytania, pisania i mówienia. Na przykład: powtórzenie Present Simple, słówka z rozdziału 1, przeczytanie artykułu z gazety X, napisanie maila na temat wakacji.

Najlepiej planować raz na tydzień, ponieważ  łatwiej jest zaplanować czas kilka dni do przodu zamiast od razu na cały miesiąc z góry. Możesz na bieżąco dopasowywać swoje plany językowe do tych życiowych ;)

Jeśli danego dnia się uda - zaznaczasz :) i kolorujesz odpowiedni kawałek kolorowanki. Warto zapisać co sprawiło, że się udało- nauka w grupie, dobry humor czy ustalona nagroda za wykonane zadanie to Twoje wskazówki, z których możesz skorzystać w przyszłości. Jeśli nie wyszło lub wyszło tylko w połowie- zapisz, co poszło nie tak, by móc wyeliminować te sytuacje w kolejnych dniach i przede wszystkim nie załamać się nimi.


Jeśli potrzebne Ci wsparcie znajdziesz je tu:

-grupa misiowacyjna na facebooku klik
- grupa dla uczących się hiszpańskiego klik


Kto do nas dołącza od nowego roku akademickiego obiecując sobie, że zacznie się uczyć języka obcego? Ilu jest wśród nas studentów? :)

4 komentarze:

  1. Ja tak planuję powrócić do nauki hiszpańskiego - mam wrażenie jednak, że dopiero, gdy zapiszę się na kurs, będę w stanie zmotywować się do systematycznej nauki. Teraz, póki co, tłumaczę się sama przed sobą, że słuchanie hiszpańskojęzycznych piosenek Enrique to też nauka...;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystko zależy od Ciebie, możesz się uczyć sama, możesz uczyć się z nami w grupie, ze mną indywidualnie, z innym lektorem, na kursie, jak wolisz :) Grunt, to działać :)

      Usuń