Język obcy dla leniwych - kurs językowy za granicą

Z językiem jest jak z nauką pływania - jedni wolą się uczyć we własnym tempie, powoli zanurzając swoje ciało w chłodnej wodzie, innych trzeba wrzucić, by popłynęli oszołomieni obecnością wody. Bez względu na to, do której grupy należysz kursy językowe za granicą są świetną opcją na wakacje.


Kursy językowe to nie tylko zajęcia prowadzone przez rodzimych użytkowników danego języka, lecz także codzienny, nieustanny kontakt z językiem w wielokulturowym otoczeniu i cała masa atrakcji w postaci wyjść i wycieczek, zabaw, gier sportowych, czy innych zajęć dodatkowych jak np. nauka salsy czy gotowania. Nie wspominając o nawiązywaniu znajomości z innymi kursantami i tubylcami :)Zwykle na kurs językowy za granicą wyruszają ludzie tacy jak Ty- ambitni, chcący nauczyć się języka, którzy już po kilkunastu godzinach w otoczeniu języka i pozytywnego towarzystwa otwierają się i zaczynają mówić w docelowym języku. Zupełne zanurzenie się w języku, z naciskiem na mówienie np. po hiszpańsku sprawia, że zapominasz o barierach i wpojonych zasadach ("Ojej, nie tak powiedziałam! Nie ta forma czasownika!"), po prostu chłoniesz nowe wiadomości i komunikujesz się z innymi.


Kiedyś wydawało mi się, że takie wyjazdy są długie i nie ma możliwości, by na nie pojechać nie zaniedbując pracy czy studiów. Okazuje się jednak, że bardzo często kursanci wybierają 2-3 tygodnie w innym otoczeniu i podczas takiego wypadu nie tylko odpoczywają, lecz także szlifują język (a nawet języki, ponieważ towarzystwo jest bardzo zróżnicowane!) w zależności od potrzeb - skupiają się na mówieniu, uczą się języka od podstaw lub kontynuują naukę, czy zgłębiają tajniki leksyki biznesowej.


Gdybym miała wybrać teraz kurs językowy miałabym spory problem z wyborem - mieszkając w Wielkiej Brytanii i ucząc hiszpańskiego nadal fascynuje mnie francuski czy węgierski, ale nauka chińskiego w Pekinie czy codzienny kontakt z Kubańczykami lub Meksykanami brzmią niezwykle kusząco.


Jeśli zastanawiasz się czy Sprachcaffe to dobra szkoła językowa i czy warto jechać z nimi za granicę z pewnością zainteresuje Cię fakt, że posiada ona akredytacje m.in. British Council, Instituto Cervantes i wielu innych poważanych instytucji nadzorujących poziom kształcenia języków.

Całą ofertę wyjazdową, m.in. na kursy językowe dla dorosłych znajdziesz tutaj, zostało jeszcze sporo czasu do wakacji, więc może w tym roku spędzisz swój urlop w jakimś urokliwym miejscu szlifując swoje zdolności językowe?

Który język / kraj wydaje Ci się najciekawszym pomysłem na obóz językowy? Wpis inicjuje cykl o kursach językowych za granicą i powstał w ramach współpracy z


4 komentarze:

  1. Ciekawa opcja, Hiszpania czy Kuba wydaje mi się ciekawą opcją :D może nawet Norwegia, ale wole ciepłe klimaty

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdybym była młodsza , skorzystałabym. Ponieważ moje dzieci uczą się języków,myślę, że za jakiś czas skorzystają z takich możliwości:)

    OdpowiedzUsuń
  3. wyjazdy to świetny sposób na naukę języka. wyjazdowe kursy językowe na początku nauki, a potem wyjazdy na wymiany itp - mieszkanie w naturalnych warunkach, z rodzinami w danym kraju - to najlepszy sposób, takie zanurzenie w język, zwyczaje, styl życia, specyfikę kraju. polecam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń