Szlifowanie języka dla leniwych - Forvo

W nauce języka obcego bardzo dużym problemem wydaje się być wymowa nieznanych nam do tej pory słów. Są jednak narzędzia, które mogą nam pomóc, by mówić poprawnie i bez mocnego, zagranicznego akcentu. 
Ucząc się jakiegokolwiek języka obcego chcemy być zrozumiani przez rozmówcę, a nowe słówka bardzo często są dla nas trudne do wymówienia, zwłaszcza gdy widzimy je po raz pierwszy. Nie zawsze możemy spytać rodzimego użytkownika języka lub lektora o zasady wymowy. Aby nie zrażać do prób komunikowania się tych mniej zaangażowanych powstał słownik wymowy Forvo.

Jak zauważycie Forvo jest bardzo proste w obsłudze- wystarczy wpisać szukane słowo, wybrać język i odsłuchać wymowę nagraną przez innych użytkowników. Bez problemu znajdziecie tu wszystkie popularne języki i osłuchacie się z wymową z wielu regionów świata. Problem "nie wiem jak to wymówić" odchodzi do lamusa a przewodnik po wymowie uratował mnie nieraz gdy w głowie powstała czarna dziura. Tak naprawdę nie ma sensu się rozpisywać - wypróbujecie sami!


Znacie, używacie Forvo? 

2 komentarze: