Misio-wacja listopadowa, czyli listopad z językami!

Od jutra powtarzasz angielski albo uczysz się nowych słówek z francuskiego? A może jutro zaczniesz uczyć się cyrylicy albo hiragany? Wiem! Na pewno jutro zaczniesz uczyć się języka obcego. Co powiesz na małą pomoc? Dzisiaj nie będzie o tym jak nauczyć się języka obcego. Za to będzie kilka słów jak zmotywować się do nauki. Listopad oznacza dłuuuuugie wieczory, które, wbrew pozorom, pozwalają nam zrobić całkiem wiele w kwestii naszego rozwoju osobistego. Dla mnie jednym z ważniejszych elementów jest nauka języka obcego, zwłaszcza gdy nie muszę się go uczyć. Zgodnie z maksymą organ nieużywany niszczeje - moja znajomość języków może zacząć kuleć. Ale nie musi.

Brakuje ci motywacji do nauki? Dołącz do nas!

Co prawda motywacja do nauki języka obcego już była, ale zawsze może być lepiej. Zapraszam cię do skorzystania z mojej tabelki motywacyjnej i kolorowanki. Jak to działa? W tabelkę u góry wpisujesz języki i cele na dany miesiąc. Pamiętaj, by były one dopasowane nie tylko do twoich potrzeb, lecz także możliwości. Celem listopada nie jest nauka w tzw. zrywach (np. 3 razy w tygodniu po 3 godziny), lecz wyrobienie nawyku - może uda ci się powtarzać słówka codziennie przez kwadrans? Albo wykonać jedno zadanie dziennie? Zbyt ambitne cele mogą cię przytłoczyć i zniechęcić po pewnym czasie, dlatego zacznij małymi krokami.

Przy każdym dniu określasz cel (np. przerobić 2 rozdział podręcznika). Prawa strona to jego realizacja: gramatyka, leksyka, słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Po zakończeniu nauki określasz, czy jesteś zadowolony z siebie czy nie. Autoewaluacja jest bardzo istotna, dlatego nie pomijaj tego kroku i nie bądź dla siebie zbyt surowy. Chwytasz kredki i kolorujesz odpowiedni dzień w misio-wacji.

Jeśli chcesz się uczyć hiszpańskiego od zera - zapraszam do wzięcia udziału w moim kursie. Dodatkowo od dzisiaj ruszają słówka na quizlecie- to idealny moment na dołączenie i skorzystanie z motywatora :)

Co gdzie znajdziesz: 

Minikurs - zapraszam do grupy na facebooku po szczegóły i dawkę motywacji.
Quizlet- tutaj.

Tabelka motywacyjna - klik.
Misio-wacja - z miłości do misiów i języków tu.

Nie gryzę, dlatego możecie śmiało pisać-  jestem dostępna w wielu miejscach i chętnie natchnę językowych leniuszków, jeśli takowi są. Żeby nie było - sama też biorę udział w akcji, więc możecie liczyć nie tylko na moje wsparcie, lecz także na wspólne przeżywanie! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz