Francuski przez Skype

Po wyborze języka nadchodzi czas na jego naukę. Choć podejść i metod do nauki języka jest wiele, ciekawą opcją jest nauka języka obcego przez skype.


Dawno, dawno temu, gdy już co prawda istniał Internet, ale nikt nie wiedział co to korepetycje z francuskiego online, pewna młoda dziewczyna szukała francuskojęzycznych znajomych na popularnym komunikatorze zwanym Skype, by móc podszlifować język. Było to dość ryzykowne, ale brak platform do nauki języków obcych nie pozostawiał wyboru- albo szukasz pomocy w sieci albo szukasz nauczyciela na żywo, albo uczysz się sam. Ostatecznie samodzielna nauka i rozmowy przez skype sprawiły, że dziewczyna nauczyła się jako tako wysławiać i rozumiała to, co inni do niej mówią. W sercu zakiełkowała nawet myśl o maturze z francuskiego i kontynuowania nauki języka na studiach, ale "wyszło jak zwykle".


Teraz, po latach, szukając materiałów do nauki języków obcych w sieci odkrywam, że korepetycje z francuskiego przez Skype nie są jedynie moim nastoletnim wymysłem, lecz stają się normalną częścią naszej edukacji językowej. Jasne, możemy dalej szukać na chybił- trafił rozmówców, ale pojawiła się też bezpieczniejsza opcja.
Preply to platforma, na której możemy znaleźć korepetytora i uczyć się nie tylko online, lecz także w sposób tradycyjny. Nie ukrywam, że bliższa mi (zapewne z powodu wygody) jest nauka przez Skype. 


Jak to działa? 

Zakładasz profil i od nauki języka dzielą cię już
Załóżmy, że twoim celem są korepetycje z francuskiego.  Możesz skorzystać z wyszukiwarki lub wysłać wniosek do nauczycieli.
Wygląda to tak:


Wybierasz interesujący cię język (przedmiot), wymagania, oraz formę - osobiście/ Skype. Po wysłaniu zgłoszenia czekasz na odpowiedź, uiszczasz opłatę za pierwsze zajęcia i możesz zaczynać lekcję :)


Kiedy? 

Kiedy chcesz! Jedyne ograniczenie to grafik twój i nauczyciela. No, może jeszcze różnica czasu jeśli wybierasz native'a z innej strefy czasowej :)


Za ile? 

Stawki ustalają nauczyciele. Są one podane w ich profilach, więc nie ma możliwości, byś się naciął- serwis pilnuje, by wszystko poszło zgodnie z planem.


Udzielasz korepetycji? 

Wiem, że sporo z Was udziela korepetycji z języków obcych. Ta platforma jest również dla nas, nauczycieli. Aby dołączyć wystarczy utworzyć profil, wypełnić go i... gotowe.
 Po utworzeniu konta i otrzymaniu pierwszych propozycji wybieramy ucznia i dogadujemy się z nim co do terminów spotkań/ zajęć na skype.

Niestety, nie ma możliwości odbycia pierwszych zajęć "próbnych" za darmo, ponieważ uczeń musi uiścić opłatę za lekcję z góry. Poniżej tabela prowizji pobieranych od korepetytora:Co mnie przekonało, by utworzyć własny profil korepetytora na preply? Opłaty z góry - wydaje mi się to bezpieczniejsze dla obu stron. Dodatkowo, w razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości możemy śmiało pytać - do dyspozycji jest nie tylko mail, lecz również czat.

2 komentarze:

 1. Mam złe doświadczenie z korepetycjami online: byłam naiwna, nie pobrałam opłaty z góry i uczennica po 3 przeprowadzonych zajęciach zniknęła gdzieś w eterze. Wizja korepetycji online kusi, bo w tej chwili spędzam 1-2 h na dojazdach do uczniów, ale martwię się o brak chętnych, pełno przecież (wykwalifikowanych) native'ów udzielających korepetycji przez Skype. Mam jeszcze pytanie do Ciebie! Od września co prawda wreszcie zaczynam zdobywać uprawnienia pedagogiczne, ale czy jest jakaś książka nt. metodyki którą mogłabyś mi polecić jako wstępną lekturę? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tutaj nad wszystkim czuwa serwis, pieniądze od uczniów biorą zanim poprowadzisz lekcję, wydaje mi się to dobrym zabezpieczeniem :) Zakładając profil nic nie stracisz, a może akurat znajdzie się sporo chętnych?

  Jeśli chodzi o metodykę to na pewno "Metodyka nauczania języków obcych" Hanna Komorowska.
  Jeśli pracujesz z małymi dziećmi (lub interesuje Cię metodyka pracy z nimi):
  "Metodyka nauczania języków obcych w kształceniu zintegrowanym" - Małgorzata Pamuła,
  czy "Jak uczyć małe dzieci języków obcych" - Jan Iluk.
  Jak dla mnie całkiem ciekawe książki, nie mają skomplikowanego nazewnictwa, szybko i przyjemnie się je czyta. Jeśli jeszcze jakoś mogę pomóc - daj znać :)

  OdpowiedzUsuń