Jak nauczyć się języka obcego?

Zastanawialiście się jak efektywnie uczyć się języka obcego? Chcielibyście komunikatywnie znać angielski czy francuski, ale nie wiecie jak tego dokonać? A może utknęliście na jakimś poziomie nauki i nie macie pojęcia jak ruszyć dalej? 

Nie oszukujmy się - cudów nie ma. Rok nauki w tydzień to tylko w trakcie sesji i na pewno nie z języka ;) Aby komunikować się w języku obcym na poziomie ja być Tysia i chcieć kawę wystarczy znać słówka, nie jest to raczej wielka filozofia. Jednak uzyskanie płynności językowej wymaga wiele czasu i nakładu pracy. 

Na pewno nie szukacie tutaj cudownego środka, cudownej pigułki, której połknięcie sprawi, że nagle opanujecie węgierski na poziomie C2. Możecie znaleźć motywację, by móc iść dalej i zdobywać wiedzę przez zabawę. 

Nie uważam się za eksperta, ale 

Strasznie się cieszę, że poproszono mnie o udział w tym projekcie. Mam nadzieję, że doda to motywacji nie tylko mi, ale również Wam. 

Porady i wywiady innych osób, które nie spoczywają na laurach i dążą do językowej perfekcji znajdziecie tutaj wraz z listą współautorów:  Jeśli interesuje Was format pdf klikajcie tutaj


Mam nadzieję, że złapiemy językowy wiatr w żagle i razem popłyniemy daleeeekooo! 
Powodzenia i miłego czytania ;) 


6 komentarzy:

 1. Chciałabym znaleźć czas, żeby przeczytać ten poradnik od deski do deski... Póki co zerknęłam tylko na wypowiedzi dotyczące japońskiego i hiszpańskiego. Bardzo fajna sprawa, chętnie poleciłabym go na swoim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno w końcu Ci się uda :) Śmiało polecaj, może kogoś nakłonimy do nauki ;)

   Usuń
 2. No wreszcie jakaś fajowa publikacja blogosfery językowej!! Znam wiele podobnych publikacji ale z branży marketing/hi tech itd tak więc cieszę się że coś takiego powstało. Też na swoim blogu już zamieściłem chociaż nie byłem zaproszony jako ekspert....może nim nie jestem zwyczajnie:) Marcin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aj tam, zaraz że nie jesteś :) Może swój projekt zrealizujesz? Kto wie :)

   Usuń
 3. Dobry poradnik. Już ściągnęłam :)

  OdpowiedzUsuń