Szlifowanie języka dla leniwych - memrise

Niektórzy mają wakacje, inni kilka dni urlopu a jeszcze inni po prostu dzielnie wypełniają kolejne obowiązki. Bez względu na to, do której grupy należysz -jeśli chcesz pouczyć się języka obcego dobrze trafiłeś.


Była już coursera, seriale (także po hiszpańsku) i różne platformy, o których jeszcze nie pisałam. Teraz czas na Memrise. 

Memrise to kolejny pomysł na urozmaicenie nauki języka obcego. Podobnie jak w innych kursach (o których nie zdążyłam jeszcze napisać, ale na pewno się tu pojawią) możemy rywalizować z innymi uczestnikami. Ci z Was, którzy lubią ducha walki z pewnością będą zadowoleni z tej opcji.

Jest to jeden z niewielu cudów, które działają na moim telefonie (Anki niestety kosztuje krocie), więc mam nadzieję, że nie stanie się on niedługo płatny. Świetnym rozwiązaniem jest dla mnie system powtórek - program decyduje kiedy czas na odświeżenie informacji i informuje mnie o tym dając znaki w telefonie. 

Tak wyglądał mój memrise kilka minut temu :  Wybieramy język, którym władamy i szukamy kursów :


A tak wygląda odświeżanie pamięci:Jeśli popełnimy błąd nasza odpowiedź będzie podświetlona na czerwono a poprawna- na zielono


 Wyświetli się także słowo wraz z definicją :)


 A co się stanie gdy klikniecie "pomóż mi zapamiętać" - dowiedzcie się sami :)A tak mój profil wygląda po podlaniu :Kto z Was korzysta z Memrise? Co o nim myślicie? A może są jakieś ciekawsze rozwiązania?


Chętnie z Wami "powalczę" pamięciowo, bardzo mnie zmotywujecie dołączając do mnie i zwiększając swoją pulę punktów :) 


 A tak na marginesie - coś jak Anki na IOS znajdę gdzieś za darmo? To co znalazłam kiepsko sobie radzi, więc będę wdzięczna za info.  

7 komentarzy:

 1. Widzę, że jednak zmotywowałaś się do Memrise :). Już dodałam Cię do obserwowanych. Ciekawe, dlaczego wcześniej tego nie zrobiłam. No nic, mam nadzieję, że będziemy się wspólnie motywować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem dlaczego, ale ta aplikacja ze screenów i opisu przypomina mi trochę busuu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic dziwnego, są dość podobne :) Ale busuu się już wycwaniło i wiele opcji jest płatnych, przez co nie jest już tak funkcjonalny dla użytkowników bezpłatnych jak kiedyś :)

   Usuń
  2. Ciekawe, kiedy Memrise będzie płatne. Od dłuższego czasu widnieje opcja Upgrade. Mam tylko nadzieję, że nie zepsuje się tak jak Busuu.

   Usuń
 3. Korzystam z Memrise od dłuższego czasu. Jednak ostatnio mam przerwę ;) Lubię ten program. Zwłaszcza, że jeżeli chodzi o języki to mamy bardzo duży wybór.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to Anki płatne? Przecież jest od początku w całości za darmo, w pełni zsynchronizowane z wersją na PC AnkiDroid... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ichi2.anki&hl=pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to Anki w całości za darmo na iOS? Dla mnie $24,99 nie jest za darmo ;)

   Usuń