Szlifowanie języka dla leniwych - seriale po hiszpańsku

Od razu przyznam, że jest to swego rodzaju motywator dla mnie, gdyż nie udaje mi się skończyć jednego serialu a już w kolejce czekają następne. W dodatku długość jednego odcinka jest dla mnie po prostu przerażająca. Ledwo jestem w stanie wysiedzieć (z przerwami) tę godzinę, której wymagają niektóre serie. 


1. Pocoyo 

bubblews.com
Świetna bajka dostępna w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i pewnie kilku innych (nie sprawdzałam). Idealna dla dzieci (sprawdziłam!) a jeszcze lepsza dla początkujących. Moje pierwsze odcinki z Pocoyo w wersji hiszpańskiej nauczyły mnie wielu przydatnych słówek. Odcinki są krótkie, więc nie zdążymy się zmęczyć, a już będzie koniec. Pocoyo dość długo mieszkał na moim telefonie i na pewno jeszcze do niego wrócę :) 

2. Extr@ 

chomikuj.pl


Dostępne wersje językowe to angielski, hiszpański, francuski, niemiecki. Szukając czegoś dla początkujących na zajęcia znalazłam Extr@ i stwierdziłam, że jest to całkiem przystępne źródło nauki. Wydano także książki do tej serii, zatem można "wygrać" całkiem wiele.  Nie będę tu opisywać fabuły, śmiało szukajcie w necie odcinków online :)


3. El barco 

tekstowo.pl

Zaczęłam oglądać, nawet mnie fabuła wciągnęła, nie wiem na którym jestem odcinku (mam na pewno zaznaczone) i w sumie porzuciłam na trochę dla innego serialu, o którym niżej. O el barco pisano już wiele, nie będę oryginalna pisząc, że główny bohater jest przystojny, co na pewno wpływa pozytywnie na odbiór serialu :) Burbuja mówi lekko niewyraźnie, ale da się przyzwyczaić. Na pewno wrócę i obejrzę do końca, chociaż konkurentka głównej bohaterki strasznie mnie denerwuje (tak już mam, że uczestniczę w akcji)

4. Sin tetas no hay paraíso - wersja hiszpańska!

filmweb.pl

Dla niego zostawiłam el barco - miałam tylko obejrzeć, ale trzeci sezon zaraz skończę i jakoś mi smutno...  w dodatku tak mi się wkręciła nutka czołówki,  że aż Wam wkleiłam :) Niby nic takiego, a jednak po jakimś czasie człowiek się zżywa (a jak jest taką Tysią to chlipie dzielnie nad każdym bohaterem). Jeśli chodzi o fabułę - blondyna zakochana w ciemnym, wybacza mu wszystko, ogólnie głupia gęś, wnerwiająca mnie za każdym razem gdy wybacza Duque. W sumie gościu jest przystojny, niestety :)
Uwaga! Drugi sezon ma dwa zakończenia. 

Do obejrzenia :

to, co chcę obejrzeć, a pojawiało się kiedyś w polskiej telewizji :)

5. Luz María 
6. Luz Clarita
7. Pobre Diabla 
8. Yo soy Betty, la fea
9. Luna salvaje
10. Milagros
Polecane przez innych : 


11.El internado
12. Paloma 
13. Nunca te olvidaré
14. María la del barrio 
15. Al diablo con los guapos
16. Mar de Amor
17. Dos Hogares


Lista będzie się wydłużać - serialami do obejrzenia i obejrzanymi :) 

A jeśli ktoś szuka seriali po angielsku - pisałam o nich tutaj.

Nowa lista seriali hiszpańskich znajduje się tu

10 komentarzy:

 1. Ja na bbc oglądałam kiedyś mini serial do nauki włoskiego :) Fajnie się przyswaja w ten sposób treści :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mini seriale są najlepsze, właśnie w takim tonie jest utrzymane Extr@ i pocoyo :)

   Usuń
 2. Oglądanie seriali czy filmów to z pewnością dobry sposób na osłuchanie się z językiem i poszerzenie swojego słownika :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba najprzyjemniejszy sposób na ogarnięcie słuchania :)

   Usuń
 3. jesli lubisz Marie Castro z Sin Tetas to obejrzyj koniecznie "Vive cantando". inne seriale z sensowna fabula (sensacja) - Punta Escarlata, Desaparecida, Homicidios, Circulo rojo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmę wszystko, dzięki za pomoc! :)

   Usuń
 4. El Internado na zawsze <3 i jeszcze con el culo al aire

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo to coś dla mnie. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiaj poznałam 'Pocoyo' w wersji angielskiej - Zofia była zachwycona :D

  OdpowiedzUsuń