Europejskie Portfolio Językowe

Każdy z nas uczy(ł) się jakiegoś języka obcego. Kiedyś był jeden obowiązkowy język w szkole, następnie wprowadzono drugi. Obecnie jeden język obcy to za mało, co zapewne wszyscy już wiedzą. Nie wiem, ilu języków obcych się uczycie, ale pokażę Wam coś, co może pomóc w ocenie efektów.


O czym mówię? O Europejskim Portfolio Językowym. Jest to dokument, który z pewnością pomoże nam w "ogarnięciu" Waszej edukacji językowej. 
Portfolio składa się z trzech części:


*Paszportu Językowego
*Biografii Językowej 
*Dossier Dzisiaj jednak notka jest trochę nietypowa, ponieważ przygotowałam dla Was filmik (zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami)  :) Dzięki niemu udało mi się omówić wszystko krok po kroku - w razie jakichkolwiek pytań/ wątpliwości dajcie znać, mam nadzieję, że uda mi się je rozwiać. :)1 komentarz:

  1. Ojej, nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje! Zaraz się biorę za drukowanie tych tabelek, które pomagają ustalić swój poziom znajomości języka obcego, sądzę że bardzo mi one pomogą, bo zawsze gdy ktoś pyta na jakim poziomie znam konkretny język to mam problemy z odpowiedzią :)

    OdpowiedzUsuń