Szlifowanie języka dla leniwych - coursera

Seriale, filmy, nagrania, słówka i czytanki Cię nudzą? A może nie masz weny, by zadbać o kontakt z językiem, którego się uczysz? Jeśli tak jak ja nie masz ochoty na kolejny internetowy kurs językowy witaj w klubie ;)


Skoro już przyznałam się, że rozleniwienie u mnie trwa w najlepsze, podpowiem, jak próbuję z nim walczyć. Na pomoc wyszła mi platforma coursera, na której zarejestrowałam się dawno temu i o niej zapomniałam. Odkurzyłam ostatnio spamowego maila i po nitce do kłębka odświeżyłam wspomniane już konto. Zarejestrowałam się na kilka kursów bliskich moim zainteresowaniom (jak uczyć, jak nauczać, jak przetrwać pierwszy rok nauczania) a także na kilka całkiem przypadkowych. Dwa z nich są prowadzone w języku hiszpańskim, reszta to kontakt z angielskim.

Posadziłam swoje cztery litery jakiś czas temu i zaczęłam działać przy swoim kursie dotyczącym otwartej edukacji. Temat całkiem ciekawy, wolny dostęp to coś wspaniałego, sama z tego korzystam, zatem dlaczego nie miałabym na tym szlifować hiszpańskiego?

Na chwilę obecną nie zrobiłam zbyt wiele, ale jak widać, zaczęłam działać:

Na zielono zaznaczono, co już zrobiłam, całkiem motywujące ;) Filmikiciekawe, dość krótkie i całkiem zrozumiałe, dzięki czemu chyba dziś skończę pierwszy tydzień, chociaż i tak mam poślizg, gdyż za późno dołączyłam... 


Dodatkowo wykonywanie zadań ułatwia nam kalendarz, w którym rozpisane jest co i kiedy mamy robić wraz ze wskazaniem deadline'ów i czasu trwania aktywności: Po prawej stronie znajdują się także odnośniki do rozmaitych zadań, które mamy wykonać

Jak widać w pierwszym screenie pokazałam Wam jedynie swoje filmy do obejrzenia, zostało mi sporo do poczytania i nie tylko, ale wszystko staram się robić po kolei i odkrywam wszystko na żywo :)


Tutaj kolejny spis, wraz z linkami, co zrobić, gdzie znaleźć.Jak widać zaczęłam od oglądania filmów, zaraz zabieram się za resztę zadań :)

Ktoś z Was korzystał z tego dobrodziejstwa Internetu? Znacie jakieś kursy godne polecenia? A może przestrzegacie przed jakimiś, bo to strata czasu?

6 komentarzy:

 1. Inspirujesz... jak zawsze :)

  To mi trochę przypomina busuu - są cele do wyznaczenia, jest zaznaczenie na zielono, jest motywacja :P Szkoda, że wszystko po hiszpańsku, bo jedyne co mogę powiedzieć w tym języku to "corazon espinado" :D

  Jak natkniesz się na stronę, na której można uczyć się tureckiego, to chętnie przygarnę linka :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Wejdź sobie na tę stronę i poszukaj, może znajdziesz coś, co Cię zaciekawi i będzie po angielsku :) Były kursy jak się kłócić, jak stać się świetnym w matematyce i wiele, wiele innych. Z językiem jako takim nie ma to zbyt wiele wspólnego (tym różni się od busuu), to taka platforma, na której bierzesz udział w rozmaitych kursach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! To mi się podoba :) Muszę tylko zaczekać na nowy transfer, bo na razie nie mogę odpalać żadnych filmików, dźwięków... nawet z tekstem są problemy -.-

   Dzięx :D !

   Usuń
 3. Zapisałam się na swój pierwszy kurs :) Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co, opowiedz jak Ci się podoba! :)

   Usuń
  2. Opowiedziałam tutaj :) Raz jeszcze - dziękuję!

   Usuń